10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

IN MEMORIAM: Почина Ратка Димитрова

Ратка Димитрова, пратеничката од првиот парламентарен состав, почина на 80-годишна возраст.Таа беше координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието во период од 1991 до 1994 година.

Димитрова е мајка на политичарот и доскорашен министер за надворешни работи, Никола Димитров. Покрај работата како пратеник, таа имаше богата кариера како виолинистка со бројни концерти во Македонија и пошироко.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести