Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВЕЉКО ПОВРЗАН НА ЦЕВЧИЊА, МУ ДАВААТ КИСЛОРОД, го затвориле, се прашуваат како диши: Еве што се случува со синот на Цеца

Вељко Ражнатовиќ се подготвува за меч, 4 септември во Белград, без публика, но со директен ТВ пренос. Тое ќе биде прв од два-три планирани квалификациски мечеви во следните години, кои се зацртани до целта – меч за евро-титула.

Наследникот на Цеца ги изненадил следбениците на социјалната мрежа Инстаграм од хипербарична комора во која се подложил на необичен третман.

Хипербаричната медицина се базира на природен лек: чист (100%) медицински кислород кој се применува под зголемен или хипербаричен притисок (поголем од атмосверскиот кој на површина мора да изнесува 1 бар) во т.н. хипербарични комори.

– Настапувам на 4. септември, гледајте како сјаам – порачал младиот Ражнатовиќ.

најчитани вести

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Предмалку изби пожар во Зегин на Партизанска во Центар, две возила на пожарна се обидуваат да го стават под контрола.

Спорт

Вардар е во големото финале на СЕХА – лигата!!! Oткако многумина ги прежалија, Ристовски е јунакот на Вардар, кој одбрани неколку супер топки и...