Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВЕЉКО ПОВРЗАН НА ЦЕВЧИЊА, МУ ДАВААТ КИСЛОРОД, го затвориле, се прашуваат како диши: Еве што се случува со синот на Цеца

Вељко Ражнатовиќ се подготвува за меч, 4 септември во Белград, без публика, но со директен ТВ пренос. Тое ќе биде прв од два-три планирани квалификациски мечеви во следните години, кои се зацртани до целта – меч за евро-титула.

Наследникот на Цеца ги изненадил следбениците на социјалната мрежа Инстаграм од хипербарична комора во која се подложил на необичен третман.

Хипербаричната медицина се базира на природен лек: чист (100%) медицински кислород кој се применува под зголемен или хипербаричен притисок (поголем од атмосверскиот кој на површина мора да изнесува 1 бар) во т.н. хипербарични комори.

– Настапувам на 4. септември, гледајте како сјаам – порачал младиот Ражнатовиќ.

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...