Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Ураганот Лаура пустоши низ САД !


Најмалку 14 животи однесе ураганот Лаура кој пустоши низ САД . Најпогодени од ураганот се сојузните држави Луизијана и Тексас. Преку 100.000 домаќинства се оставени без струја и вода и нанесени се големи матриални штети врз имотот на жителите на овие две сојузни држави.Да потсетиме дека ураганот е од 4 степен и дека се очекува да создаде уште поголем хаос и штети во текот на наредните денови.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...