Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Тешка сообраќајка во Скопје!

На 28.08.2020 во 20,15 часот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од ул.“Христијан Тодоровски Карпош“ и ул.“Босна и Херцеговина“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.К.(32) од Демир Хисар, и патничко моторно возило “опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Е.(20) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Д.Е., а со телесни повреди се здобиле сопатничката од истото возило Љ.Е.(45) и возачот И.К. констатирани во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...