10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

СУДАР МЕЃУ КАМИОН И МОПЕД: Тешко повреден 78-годишен маж

На 27.08.2020 во 10,50 часот било пријавено дека на регионалниот пат Гевгелија- Богданци се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „мерцедес“ со полуприколка, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Љ.Д.(55) од Прилеп и мопед со велешки регистарски ознаки, управуван од Б.П.(78) од Богданци.

Во незгодата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Јавната здравствена установа Гевгелија. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести