Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТРАГЕДИЈА: Се истепале заради пејачка во кафеана, едниот починал во болница од повредите

Во смедеревската болница утринава околу 5 часот починал А.Р. (49) кому постои сомнеж дека Н.Д. (57) му нанел смртоносни повреди така што го прегазил со автомобил после жестока кавга и тепачка.

Според неофицијалните информации од истрагата, до кавгата дошло во кафеана на периферијата на Смедерево. Телото на починатиот е предадено на обдукција, при што треба да биде утврдена причината за смртта. На Н.Д. му е одреден 48-часовен притвор.

До караницата дошло најпрво во кафеаната, каде имало жива музика. Осомничениот и настраданиот се искарале заради пејачката. Откако се „закачиле“ во објектот излегле надвор и крвнички се тепале. Наводно А.Р. зел лопата и удрил по возилото на Н.Д., по што овој влегол во него и го прегазил. А.Р. со тешки повреди бил пренесен во болница, но после неколку часа им подлегнал на истите. 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...