Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТРАГЕДИЈА: Се истепале заради пејачка во кафеана, едниот починал во болница од повредите

Во смедеревската болница утринава околу 5 часот починал А.Р. (49) кому постои сомнеж дека Н.Д. (57) му нанел смртоносни повреди така што го прегазил со автомобил после жестока кавга и тепачка.

Според неофицијалните информации од истрагата, до кавгата дошло во кафеана на периферијата на Смедерево. Телото на починатиот е предадено на обдукција, при што треба да биде утврдена причината за смртта. На Н.Д. му е одреден 48-часовен притвор.

До караницата дошло најпрво во кафеаната, каде имало жива музика. Осомничениот и настраданиот се искарале заради пејачката. Откако се „закачиле“ во објектот излегле надвор и крвнички се тепале. Наводно А.Р. зел лопата и удрил по возилото на Н.Д., по што овој влегол во него и го прегазил. А.Р. со тешки повреди бил пренесен во болница, но после неколку часа им подлегнал на истите. 

најчитани вести

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...