Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЕВЕРИНА ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ!

Северина Којиќ после 14 дена откако беше заразена со коронавирусот, сега сподели важна вест за нејзините најблиски и фанови. Имено пејачката го победи коронавирусот и сподели колку е среќна што се поминало во најдобар ред.

„Поздрав од другата страна и среќен излез од (само) изолацијата на сите коишто слават“, додаде пејачката.

Пред точно две недели, Северина објави дека се заразила со коронавирусот и од тогаш беше во самоизолација. Таа повремено се појавуваше на социјалните мрежи за да каже дека се чувствува добро, а ги повикува сите да останати да бидат одговорни.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...