Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КАКОВ ПРВ ВПЕЧАТОК остава секој хороскопски знак?

Првиот впечаток може да измами, но често може да биде и точен.

Откако ќе откриете каков прв впечаток, опишан во три збора, остава вашиот хороскопски знак, откријте колку се менува впечатокот кога другите ќе ве запознаат малку подобро.

ОВЕН: добар, сака да помогне и многу е самоуверен – сака да наредува, но барем ги врши работите.

БИК: симпатичен, тивoк и мил –  тврдоглав и незапирлив кога ќе почне да зборува за неважни работи.

БЛИЗНАЦИ: духовити, гласни и малку здодевни, а всушност зад хуморот кријат голема емотивна повреда.

РАК: симпатичен, емотивен и среќен – не знае да се шегува.

ЛАВ: срдечен, великодушен и дарежлив – сака прегратки.

ДЕВИЦА: срамежлива, загрижена и талентирана – секогаш размислува за сè.

ВАГА: прекрасна, дружељубива, итра – многу интелигентна и организирана.

СТРЕЛЕЦ: чуден, оптимист и секси.

ЈАРЕЦ: пасивен, многу допадлив и неодолив – многу гласен кога ќе се разлути.

ВОДОЛИЈА: многу паметна, откачена и тврдоглава, ќе ве сака без оглед на сè.

СКОРПИЈА: пргава, несфатена и малку непристојна – тотално слатка, малку нервозна.

РИБИ: многу чудни, срамежливи и уметнички „чудаци“ – талентирани и многу возбудени кога добиваат нов прибор кој им е потребен за нивното креативно работење.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...