Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Ќе успеете да го остварите она што го имате во план во денешниот ден. Не ве очекуваат поголеми проблеми.

Љубов: Можно е да не сте сигурни дали личноста која ви се допаѓа сака исто што и вие, но сте подготвени, сепак, да и пријдете.

БИК

Работа: Во текот на денешниот ден се можни компликации на работното поле. Можно е да се работи за туѓи грешки.

Љубов: Подготвени сте на саканата личност да и покажете колку ја сакате. Ве очекува могу добар ден.

Здравје: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување и можност да надминете некои оптоварувања од минатиот период.

Љубов: Ако сте имале некои проблеми со љубомората, сега со саканата личност ќе најдете компромис.

Здравје: Малаксаност.

РАК

Работа: Немате доволно доверба во кругот на соработници затоа што во него нема нови луѓе кои ги познавате.

Љубов: Посветени сте на својот партнер и убаво ви е кога сте крај него.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Може да добиете помош од личност која е родена во некој огнен знак. Генерално не ве очекуваат големи проблеми.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ја среќавате на пат до работа или некаде во своето блиско опкружување.

Здравје: Добро.

ДЕВИЦА

Работа: Сте оствариле сосема стабилна атмосфера на работното поле, не ве очекуваат било какви проблеми.

Љубов: Ново познанство ве очекува. Со помош на таа личност ќе успеете да заборавите на минатото.

Здравје: Водете сметка околу срцето.

ВАГА

Работа: Можно е да не сте задоволни од работното опкружување и полека се подготвувате за некој вид промени.

Љубов: Пред вас е поволен ден за љубов. Нова личност ви го покажува своето интересирање.

Здравје: Внимавајте на очите.

ШКОРПИЈА

Работа: Немојте да очекувате големи промени. Се оди во вообичаениот тек.

Љубов: Време е да се соочите со некои проблеми и на партнерот да му ги признаете своите грешки. Подготвен е да ви прости.

Здравје: Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Подготвени сте за важни чекори на работното поле. Конечно, вашата кариера се движи во сериозен правец.

Љубов: Ве очекува добра атмосфера со саканата личност. Ако сте слободни, можен е и флерт.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

ЈАРЕЦ

Работа: Максимално сте посветени на обврските и работата, а особено затоа што се надевате на подобра заработувачка.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја личност родена во огнен знак, нема да биде лесно да дојдете со неа до стабилност.

Здравје: Водете сметка околу штитната жлезда.

ВОДОЛИЈА

Работа: Прекин на некој договор ве очекува. Ништо не било онака како што сте се надевале.

Љубов: Развод се случува денеска ако во минатиот период сте го почнале.

Здравје: Проблеми со јајниците и простатата.

РИБИ

Работа: Венера, конечно, влегува во вашиот знак и ви носи многу среќа. Нема да бидете оптоварени, ниту загрижени, а можна е добивка.

Љубов: Љубовта е сега се за што размислувате. Уживате во врската.

Здравје: Проблеми со крвната слика.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...