Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Васко Наумовски: “Вистинските луѓе да се качат во автобусот, погрешните да слезат”

Екс Амбасадорот во САД и вицепремиер за евроинтеграции од периодот од 2008 година до 2011 година, Васко Наумовски, објави нова порака на Фејсбук која многумина ја толкуваат како порака околу превирањата во Вмро Дпмне.

Наумовски во периодот после изборите и пораките за оставка на Мицкоски од страна на голем број поранешни, но и актуелни функционери објавува пораки на Фејсбук, кои дел од медиумите ги толкуваат како директни пораки до членовите на Вмро Дпмне, но и до раководството на партијата.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...