Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Мајкрософт го промовира новиот „Флајт симулатор“ со ЛЕТ НАД ОХРИДСКО И ПРЕСПАНСКО ЕЗЕРО

Со промотивен лет над Охриското и Преспанското езеро, Мајкрософт Флајт Симулатор 2020“ (Microsoft Flight Simulator“ ја претстави новата видео игра што ја развива во последните 15 години.

Првото издание на франшизата е старо петнаесет години, а изданието 2020 година лета со нов пејзаж за компјутерски игри.

Се одликува со визуелизации од следната генерација со речиси незамисливи размери, а изгледот на летот остава прв впечаток што сите ги остава вчудоневидени.

Дополнително уживање даваат три монитори, специјален џојстик и прекинувач за да се добие целосен впечаток како вистински пилот на еден од одбраните авиони.

најчитани вести

Забава

Светски познатата поп дива, Мадона, ги загрижи обожавателите со својот последен пост на социјалната мрежа Instagram. Познато е дека Мадона имала одредени естетски зафати...

Забава

Марија Сол Перез, аргентинската водителка е една од најатрактивните жени во светот, а посилниот пол никогаш не е рамнодушен на нејзините фотографии и снимки...

Македонија

Денеска (26.11.2020) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со Надворешната канцеларија за криминалистички работи при...

Забава

Регионалните медиуми пишуваат дека дошол крај на бракот на Северина и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, па наводно пејачката сега повторно е заљубена и е...