Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Во Софија е толку жешко што ПОЧНАА ДА ШЕТААТ КАМИЛИ (ФОТО)

Во главниот град на Бугарија изгледа е толку жешко што почнаа да шетаат камили.  Според фотографијата на една од групите на Фејсбук каде жителите на Софија споделуваат интересни фотографии може да се види дека камилата е сликана во населбата Младост 4.

Засега е нејасно чија е камилата и дали станува збор за домашно милениче или пак е дел од некој циркус.

Сепак софиските граѓани коментираат дека единствено само камила може да ги издржи пеколните жештини, па очекуваат уште многу вакви животни во нивниот град периодов.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...