7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Германија бара до крај да се истражи случајот на Алексеј Навални

Германија и уште неколку земји барат целосна и транспарента истрага околу труењето на опзицискиот лидер Алексеј Навални, во моментов Алексеј се наога на лечење во Берлин и неговата состојба е добра , но ке продолжи да биде во болница се до негово целосно закрепнување до тогаш германската влада бара целосна истрага и мотиви за труењето на опозицискиот лидер и еден од главните критичари на Владимир Путин.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести