Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

Хрватска е пред колапс од Корона вирусот бројките се поголеми од ден на ден!

Во Хрватска денес се регистрирани нови 318 случаи на заболени од корона вирус што е рекорд на позитивни лица за 24 часа. Во далмација се појавуват највише случаеви и нови кластери на кој се поише им се губи трагот .

Во моментов во Храватска има 2.352 активни случаеви и за среќа во последните 24 часа нема ниту еден смртен случај од корона вирусот. Дали со големите намалувања на рестриктивни мерки дојде до повторен колапс на здравствениот систем останува да видиме како ќе се движат бројките во изминатите деновие . Се очекува нови мерки на заштита и рестриктивни мерки доколку бројките повотрно енормно продлжат да растат.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...