Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Германија бара до крај да се истражи случајот на Алексеј Навални

Германија и уште неколку земји барат целосна и транспарента истрага околу труењето на опзицискиот лидер Алексеј Навални, во моментов Алексеј се наога на лечење во Берлин и неговата состојба е добра , но ке продолжи да биде во болница се до негово целосно закрепнување до тогаш германската влада бара целосна истрага и мотиви за труењето на опозицискиот лидер и еден од главните критичари на Владимир Путин.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...