Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Во Шкотска регистрирани ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Премиерката на Шкотска, Никола Старџон, потврди дека во последните 24 часа починале двајца пациенти кои биле позитивни на коронавирусот.

Ова се првите смртни случаи поврзани со коронавирусот во Шкотска од 16 јули, пренесува Би-Би-Си.

Во Шкотска досега од Ковид-19 починале 2.494 лица, а потврдени се 19.988 случаи на зараза.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...