Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Во несреќа на „Туристичка“ ТЕШКО ПОВРЕДЕН охридски моторџија

На 25.08.2020 во 16.00 часот било пријавено дека на бул.„Туристичка“ во Охрид, кај Градскиот пазар, мотоцикл „Сим“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Љ.Г.(38) од Охрид, паднал на коловозот. Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница Охрид.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...