Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Амзоски од Боки 13 бара 190.000 ЕВРА ОТШТЕТА

За разлика од Силјан Мицевски, вториот бизнисмен од случајот „Меѓународен сојуз“, Адријан Амзоски се појави на рочиштето во својство на оштетен.

На денешното судење беше објавено дека Адријан не бил управител на „Дрим билдинг“ туку татко му Селадим Амзоски. Адријан со генерално полномошно ги водел преговорите и потпишувал договори со „Меѓународен сојуз“. Тој побара оштета од 190.000 евра.

Судот побара од Адријан да поднесе доказ дали е управител или ополномоштето лице.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...