Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Ахмети: Прва работа што направи Заев на состанокот БЕШЕ ИЗВИНУВАЊЕ ЗА НАВРЕДИТЕ

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на вечерашното гостување во емисијата „Клик Плус“  која се емитува на ТВ21 рече дека прва работа што ја направил Заев на состанокот на денот кога се конституираше Собранието е тоа што побара извинување за навредите кон Албанците.

Сум кажал и тогаш а кажувам и сега, дека тоа беше една навреда за Албанците, но господинот Заев на првиот состанок кој го имавмена денот кога се конституираше Собранието на 2 август, првата работа која ја направи беше тоа што побара извинување за тоа што се случило, рече Ахмети.
 

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...