Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Ахмети: Прва работа што направи Заев на состанокот БЕШЕ ИЗВИНУВАЊЕ ЗА НАВРЕДИТЕ

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на вечерашното гостување во емисијата „Клик Плус“  која се емитува на ТВ21 рече дека прва работа што ја направил Заев на состанокот на денот кога се конституираше Собранието е тоа што побара извинување за навредите кон Албанците.

Сум кажал и тогаш а кажувам и сега, дека тоа беше една навреда за Албанците, но господинот Заев на првиот состанок кој го имавмена денот кога се конституираше Собранието на 2 август, првата работа која ја направи беше тоа што побара извинување за тоа што се случило, рече Ахмети.
 

најчитани вести

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Свет

Петнаесет азиско-пацифички земји формираа најголем трговски сојуз во светот. Тоа се случи под покровителство на Кина и без учество на Соединетите држави, кои ги...