Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

„КУЧЕТО НЕ Е БИТНО, ГАЗДАТА Е ЗА*БАН“: Вељко објави фотографија со порака на македонски јазик

Вељко Ражнатовиќ, кој неодамна доби син со неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ, покрај тоа што е познат дека профионално се занимава со бокс, тој исто така е познат по тоа дека чува многу голем број на кучиња. Кучињата кој што тој ги чува вооглавно се од расата аргентинска дога и азијат.

Вељко на социлајните мрежи често пати објавува слики од своите миленици и може да се согледа дека убаво се грижи за нив. Станува наутро да ги нахрани, ги шета, ги тренира… Потполно им е посветен.

Овој пат тој на својот Инстаграм профил, сподели фотографија поврзана за кучиња, на која што има порака напишана на македонски јазик.

Пораката гласи: „Кучето не е битно, газдата е заебан“.

најчитани вести

Македонија

Медиа.мк дознава дека уапсените се браќа од Кичево кои важеле за страв и трепет во градот. Се работи за Ариф и Шпенд Алили кои...

Македонија

Денес на прес конференција Христијан Мицкоски соопшти дека Воислав Зафировски од политичката партија Интегра преминува во Вмро Дпмне, за почеток како член, но не...

Македонија

Бледиот и исплашен израз на Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа повеќе отколку прочитаните редови на однапред приготвените потсетници за најава на „катарзата“...

Македонија

Седум непознати портали за пошироката јавност , со скромна посетеност и без соодветен импресум или новинари кои работат во нив, добиле солидна сума од...