Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Дамјан Стојаноски стана татко – МУ СЕ РОДИ СИН!

Дамјан Стојаноски, наследникот на македонската фолк легенда Војо Стојаноски, денес стана татко. Неговата сопруга Елена на свет го донесе нивното прво чедо – што се вели во народот – прво, па машко.

Убавата вест со јавноста ја споедели гордата баба Евица, инаку новинарка, која напиша дека од денеска има нова животна улога – баба.

Нека е жив и здрав наследникот и нека ја продолжи семејната музичка лоза. 

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...