Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Холифилд"

Спорт

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд го предизвика Мајк Тајсон на дуел. Претходно, 54-годишниот Тајсон имаше егзибициска борба со уште еден боксерски...