Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "трамп"

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп, ги сопре шпекулациите во светските медиуми кои известуваа за наводно влошеното здравје за претседателот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун. Трамп...

Балкан

Денеска продолжуваа преговорите помеѓу Белград и Приштина во Белата куќа, а на вчерашните состаноци повторно се појавила идејата за создавање на „Шенжен зона“. Специјалниот пратеник на...

Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека неговата администрација, доколку биде реизбран, ќе воведе царини за секоја компанија што ќе ги напушти Соединетите Американски Држави...

Спорт

Претседателот на САД, Доналд Трамп испрати бројни критики на сметка на НБА-лигата по последните случувања. Добро е познато дека плеј-офот е прекинат поради бојкот...