Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Синиша Алексоски"

Македонија

Последените настани во односите помеѓу Македонија и Бугарија, заострената реторика на бугарските власти, навредите од Каракачанов и интервјуто на премиерот Зоран Заев, ги зголемија...

Македонија

Се повеќе се зголемува влијанието на екс разузнавачот Синиша Алексоски врз претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Извори од партијата ни тврдат дека една од...