Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Сардинија"

Свет

Најмалку три лица загинале во поплави откако обилни врнежи ја зафатиле источната страна на медитеранскиот остров Сардинија, соопштиле денеска италијанските власти. Во Бити, град...