Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Мајк Попмео"

Свет

Вашингтон создава коалиција која ќе го спречи завршувањето на гасоводот “Северен тек 2“ изјавил американскиот државен секретар Мајк Помпео. “Америка смета дека проектот претставува...