Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Крунослав Кичо Слабинац"

Балкан

Крунослав Кичо Слабинац почина денес на 76-годишна возраст, откако беше опериран повеќе пати во изминатите месеци. тој важеше за еден од најпознатите пејачи од поранешна...

Балкан

Еден од најпознатите пејачи на просторот на поранешна Југославија, Крунослав Кичо Слабинац, почина утринава во 6.50 часот во загребската болница КБЦ, јавија хрватските медиуми....