Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Златна зора"

Балкан

Грчката крајно десничарска партија Златна зора со судска одлука денес е прогласена за криминална организација, а таа одлука предизвика хаос на улиците на Атина....

Балкан

Причина за протестите во Атина е пресудата за популарната политичка групација, екстремно десничарската “Златна зора”, која атинскиот суд утрово ја прогласил за криминална. “Златна...