Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Грета Тунберг"

Свет

Светски познатата млада активистка за зачувување на животната средина, Грета Тунберг, денес на Твитер објави дека му дава целосна поддршка на претседателскиот кандидат на...