Connect with us

Hi, what are you looking for?

All posts tagged "Безос"

Свет

Извршниот директор на „Амазон“, Џеф Безос, е првиот човек во историјата, чие богатство надмина 200 милијарди американски долари.Според индексот на милијардери на Блумберг, Безос...