10 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img
spot_img

Македонија

Забава

Балкан

СЗО ПРЕДУПРЕДУВА: Ситуацијата со коронавирусот во Западен Балкан е крајно сериозна

Претставничката на Европската канцеларија на СЗО Кетрин Смолвуд денеска предупреди на ситуацијата со коронавирусот во Западен Балкан и ја оцени како крајно сериозна. – На...

Свет

МЕРКЕЛ УТРЕ ЌЕ ЈА ПРИМИ ПРВАТА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА АСТРАЗЕНЕКА

Германската канцеларка Ангела Меркел утре ќе ја прими првата доза од вакцина против коронавирус, јави германскиот весник Велт, дополнувајќи дека станува збор за Астра...
10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Популарно

Спорт

Скандалозно обвинување од Франција: Надал користел допинг?

Рафаел Надал, еден од најдобрите тенисери во историјата, членот на славната тројка Федерер, Ѓоковиќ, Надал, според Жан – Пјер Верди, некогашниот претседател на Антидопинг...

Дојде во Мексико и исчезна!

Фудбалерот на Архаи ФК од Хаити, Вилмане Екуме, исчезна откако неговиот тим пристигна во Мексико на мечот против Круз Азула. Тој ја искористи шансата да...

Вуков тестираше во Муџело: Дождот им даде нова димензија на тестирањата

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков – Рико го одработи и вториот тест со автомобилот Порше 991 ГТ3, како подготовка за новата сезона од трките во...

Судбината на Флик во Баерн ќе зависи и од вечерашниот меч со ПСЖ

Ханс Флик, тренерот на Баерн Минхен, би требало деновиве да се сретне со извршниот директор Оливер Кан, по што ќе биде позната неговата иднина...

Денес

35 ПОЧИНАТИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА, 890 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Во последните 24 часа се направени 3.284 тестирања, а регистрирани се 890 нови случаи на КОВИД-19 во:-Скопје 349-Битола 68-Куманово 59-Прилеп 52-Тетово 36-Струмица 35-Велес 32-Охрид...

Најнови Вести

Не Пропуштајте