Connect with us

Hi, what are you looking for?

Медиа Едитор

Македонија

Новата Влада која вчера доби поддршка во Парламентот има 19 министерства, што се седум помалку од претходниот владин состав. Во продолжение следуваат биографиите на...

Македонија

Со презентација на сведоци од обвинителство денеска во Кривичниот суд Скопје продолжува судскиот процес за случајот „Монструм“. На последното рочиште исказ даде началник на...