Connect with us

Hi, what are you looking for?

Медиа Едитор

Забава

Пејачката Дара Бубамара (44) не престанува да ги полни страните на жолтиот печат за врските со помлади мажи. Но тука не е крај на...

Свет

Фармацевтската компанија АстраЗенека денеска соопшти дека потенцијалната вакцина против коронавирус влегла во третата фаза на тестирање во САД за да се провери ефикасноста и...

Свет

Македонскиот научник, охриѓанецот Ненад Сврзикапа е докторски студент на одделот за педијатрија на Универзитеотот Оксфорд во Англија, од каде се очекува да произлезе вакцина...

Македонија

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше за состојбата со епидемијата во земјата, согласно извештајот на ИЈЗ за минатата недела...

Балкан

Полицијата на италијанскиот остров Капри уапсила Хрват, кој лажно се претставувал како дипломат. Тој бил приведен откако била покрената истрага заради неплатени сметки за...