22.8 C
Skopje
четврток, јули 11, 2024

Еве кои 4 работи никогаш не треба да им ги ПОДАРУВАТЕ на саканите

Еве за кои работи зборуваме.

При изборот на подароци за вашите најблиски, бидете внимателни. Има четири подароци кои се сметаат за лоши и несреќни.

Чевли

Иако жените ги сакаат и сигурни сме дека би биле среќни да добијат чевли како подарок, можеби е подобро да избегнувате да ги подарувате. Имено, нашите стари баби верувале дека ако партнерот ви даде чевли, тоа значи дека наскоро ќе побегне.

Часовник

Рачните часовници често се наоѓаат на листата на најпопуларни новогодишни подароци, особено за мажите. Сепак, тие исто така не се препорачуваат, бидејќи според народното верување, ако часовникот застане, може да донесе лоша среќа.

Паричник

Кога станува збор за подарување паричник, постои само едно правило кое мора да го почитувате: не смеете да подарувате празен паричник. Ако го направите ова, тоа може да значи дека никогаш нема да имате доволно пари.

Бисери

Според народното верување, бисерите се поврзани со тага и несреќа. Според суеверието, секој бисер претставува една солза.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести