22.8 C
Skopje
четврток, јули 11, 2024

Еве во кој период треба најмногу да внимавате од неверство

Според антрополозите, прељубата може да се случи во секое време, но постојат моменти од денот кога таа е највозможна. Но не е важен само часот, туку и денот на изневерувањето, бидејќи се смета дека не секој ден е најпогоден за ваков чин.

Популарната страница за пребарување љубовници „Ешли Медисон“  тврди дека среда помеѓу 17 и 19 часот е најпопуларниот период за сексуална прељуба.

Значи, швалерите најдобро функционираат наутро пред работа и навечер, па брачните парови водат љубов најмногу навечер.

Антрополозите ја објаснуваат оваа рутина со зборовите дека сексуалниот однос може да ја задоволи основната потреба за оплодување.

Покрај тоа, многу студии потврдуваат дека сексот во брачен живот обично се случува пред спиење.

Повеќе од половина од сексуалниот однос се одбива помеѓу 22 часот и 2 часот по полноќ.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести