34.8 C
Skopje
среда, јули 10, 2024

Со хеликоптер на МВР ставен под контрола пожарот кај село Караслари, велешко

Денеска (10.07.2024), хеликоптер Бел-412 од Одделот за  воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваше врз пожар во село Караслари, општина Велес. Хеликоптерот во 30 налети  исфрли  45 тона вода и во координација со силите на терен дејствуваше за гаснење на преостанатите жаришта, со што пожарот е ставен под контрола. По добиено второ барање од ЦУК, хеликоптерот е упатен и дејствува врз пожар во неготинско.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести