28.8 C
Skopje
вторник, јули 9, 2024

Рекордно високи температури на западниот брег на Америка

Издадено е предупредување за екстремна топлина за 36 милиони жители или околу десет отсто од населението на САД.

Центарот на топлата воздушна маса моментално е над Калифорнија, соопшти Националната метеоролошка служба.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести