28.8 C
Skopje
вторник, јули 9, 2024

Бајден: Време е да престанат шпекулациите за мојата кандидатура

Бајден испратил писмо до демократите во американскиот Конгрес.

Во тоа писмо, тој рече дека е „цврсто посветен“ на својата кампања за реизбор и вети дека ќе остане во трката против Доналд Трамп.

„Сакам да знаете дека и покрај сите шпекулации во печатот и на други места, јас сум цврсто посветен да останам во оваа трка, да ја водам оваа трка до крај и да го поразам Доналд Трамп“, напиша Бајден.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести