20.8 C
Skopje
вторник, јуни 11, 2024

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: Вашата енергија не е целосно изразена оваа недела бидејќи слабее влијанието на вашиот владетел Марс, кој влегува во Бик на 10 јуни. Избегнувајте расправии со претпоставените. Во текот на првиот квартал на Месечината во Девица, 14 јуни, внимавајте како вложувате пари во нови бизниси. Аспектот со вашиот владетел Плутон ве поттикнува да преземете акција, особено ако се занимавате со приватен бизнис.

Љубов: Мноштво планети во третата куќа, помладиот Овен, носи нови состаноци и познанства на кратки патувања и преку социјалните мрежи. Сепак, комуникацијата со долгорочниот партнер може да биде тешка, а можно е и да сретнете некој кој сака повторно да влезе во вашиот живот. Го привлекувате вниманието на зафатена личност.

Здравје: Подложност на инфекции.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Со стресната работна куќа во која Венера е ваш владетел, ве очекува двојно поголема заработка или покачување. Сепак, ќе има непланирани трошоци. Преговорите со странците отвораат можности за нови извори на приход. На крајот на неделата, во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, можете да спроведете некои од вашите идеи преку пријатели, здруженија и големи организации.

Љубов: Марс, планетата на страста, која владее со вашиот љубовен живот, влегува во вашиот знак на 10 јуни и вашата посесивност доаѓа до израз. Може да се сомневате во искреноста на партнерот, што ќе доведе до љубоморни сцени. Слободните бикови, на крајот од периодот очекувајте средба со личност која целосно ќе ги окупира нивните мисли.

Здравје: Болка во грбот.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Со многу планети во вашиот знак, вклучувајќи го и Јупитер во тројка со Плутон, можете да ги реализирате вашите идеи и да заработите многу пари. Контактите со странци ви носат договори за нови проекти. Првата четвртина Месечината во Девица на 14 јуни прави напнат аспект на Меркур, што ве прави склони кон избрзани заклучоци и расправии со жени. Можни вонредни трошоци.

Љубов: Влегувањето на планетата на страста во Бик, на почетокот на периодот, навестува влегување во тајна романса. Вашата популарност во општеството ви носи нови познанства. Запознавање со помлада личност на патување во странство или преку пријател. Близнаците кои планираат потомство имаат поголеми шанси да забременат оваа недела.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Периодот започнува со влегувањето на Марс во Бик, што може да промени или одложи некои од вашите планови. Нагласена куќа на интуицијата и имагинацијата, ви носи промени во кариерата, унапредување, стипендија или двојна заработка. Во текот на првата четвртина од Месечината во Девица, кон крајот на неделата, внимавајте што потпишувате, но и какви договори склучувате со пријателите. Проблеми со патните исправи.

Љубов: Позицијата на Сатурн, владетелот на партнерските односи, ја отежнува комуникацијата со саканата личност. Може да ви се допаднат двајца подеднакво интересни, но зафатени луѓе, па нема да знаете како да се позиционирате. Слушајте ги советите на Девицата. Некој што сте го сметале за пријател сака да ја премине линијата на пријателство со вас.

Здравје: Напнат нервен систем.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Марс, планетата на багремот, на 10 јуни по две години влегува во четвртата куќа и носи повеќе обврски за поединците. Позицијата на Месечината во куќата на работа, на 12 јуни, носи договор за профитабилен деловен аранжман. Првата четвртина од Месечината во Девица, 14 јуни, предупредува на конфликти со соработниците, а аспектите на вашиот владетел, Сонцето, ви носат поддршка од постара личност.

Љубов: Привлечна, помлада личност која ја запознавте преку социјална мрежа, во првата половина од неделата на секој начин се труди да ви го привлече вниманието. Во текот на оваа недела вашиот долгогодишен партнер ќе се обиде да ви го наметне својот став, што може да биде причина за пократка дискусија. Треба да го земете советот на Близнакот или Вагата.

Здравје: Кардиоваскуларни проблеми.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Јупитер блиску до вашиот владетел Меркур, ви носи шанси за напредување во кариерата, но и работа над вашата глава. Околу 12 јуни избегнувајте расправии со претпоставените, бидејќи ништо нема да постигнете. Во времето на првата четвртина Месечината во вашиот знак (еднаш годишно), на 14 јуни, ќе мора да одложите или промените некои планови. Парите пристигнуваат преку договори со Бик и Јарец.

Љубов: Влегувањето на Марс во деветтата куќа, на 10 јуни, навестува страсна средба со Бикот на кратко патување во странство, предавање, семинар. Аспектот помеѓу вашиот владетел Меркур и Нептун, симболот на флертувањето и љубовниот занес, ја поттикнува потребата за романтична комуникација со Рибите. Бик мисли на вас.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести