20.8 C
Skopje
вторник, јуни 11, 2024

Бајден: Нова помош од 225 милиони долари за Украина

Американскиот претседател Џо Бајден денеска вети поддршка за Украина и најави нови 225 милиони долари помош за Киев, на средба со украинскиот лидер Володимир Зеленски во Париз.

-САД ќе застанат со вас, му рече Бајден на Зеленски откако и двајцата присуствуваа на комеморации на Денот Д во северна Франција.

Бајден, исто така, изрази жалење за доцнењето во добивањето нова помош преку Конгресот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести