31.8 C
Skopje
понеделник, јуни 10, 2024

УХМР: Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток

Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има до четврток, особено во попладневните часови.

Како што соопштија од УХМР, локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести