18.8 C
Skopje
понеделник, јуни 3, 2024

ТРАГЕДИЈА: Познат идентитетот на пејачот кој беше убиен во Скопје

29-годишниот Амар Исмани од Скопје популарен пејач е жртвата по синоќешното пукање на Пластичарска улица, дознава ТВ21.

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

Амар Исмани беше пејач со многу популарни видеа, поставени на видео-платформата јутуб.

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести