16.8 C
Skopje
понеделник, јуни 3, 2024

Ковачевски се повлече од функцијата лидер на СДСМ

Димитар Ковачевски повеќе не е лидер на СДСМ.

-Ве информираме дека на денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, претседателот Димитар Ковачевски го потврди повлекувањето од функцијата Претседател на СДСМ којашто ја најави на 8-ми мај, како високо морален чин, и согласно Статутот на партија иницираше свикување Конгрес на СДСМ заради анализа на изборните резултати и изјаснување за довербата на органите на СДСМ, избрани од Конгресот, со оглед на изборните резултати, велат од СДСМ.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести