11.8 C
Skopje
сабота, мај 11, 2024

Со исфрлени 20 тони вода од полицискиот хеликоптер, локализиран пожарот во атарот на тетовско Селце

Денеска (14.04.2024) Одделот за воздухопловни единици на МВР по добиено барање од Центарот за управување со кризи за гасење на пожар во атарот на село Селце, Општина Тетово, го упати хеликоптерот М171 од Хеликоптерската единица за посебни намени. Притоа со прецизно дејствување на овој воздухоплови исфрлени 20 тони вода,  пожарот кај Селце е локализиран.

Видео
https://www.youtube.com/watch?v=jSpAre2M7LA

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести