26.8 C
Skopje
понеделник, мај 27, 2024

Борис Џонсон најави можностда се врати во политиката

Поранешниот британски премиер Борис Џонсон не ја отфрли можноста за враќање во политиката, но им рече на студентите во Вашингтон дека ќе се врати во јавниот живот во Велика Британија само ако почувствува дека може да биде корисен. Поранешниот премиер, кој во јуни ќе наполни 60 години, зборуваше пред студентите на Универзитетот Џорџтаун, објави лондонски „Тајмс“.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести