27.8 C
Skopje
вторник, јуни 4, 2024

Милановиќ: Нема уште долго да бидам претседател

-„Рафалите“ нема ништо да решат, тие се скап чевел, но другата нога е уште во опинци, изјави Милановиќ во Градец каде што престојува за време на велигденските празници.

Милановиќ кажа дека „авионите се убава работа“ што на ХДЗ требаше да и послужат како „предизборен трик“, но изгледа дека нема да го направат.

Тој потсети дека ги забранил летовите на авионите „Рафал“ над Загреб и дека тоа ќе го прави се додека е претседател.

-Но, нема уште долго да бидам претседател, ќе бидам премиер, изјави Милановиќ на новинарите, јави загрепската телевизија N1.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести