26.8 C
Skopje
понеделник, мај 27, 2024

Сообраќајот на граничните премини со Грција е во прекин

Сообраќајот на граничните премини од Грција кон соседните земји, меѓу кои и Македонија, денеска и утре ќе биде во прекин поради 48-часовниот штрајк на грчките царинските службеници, а извори од Федерацијата на цариниците за МИА од Атина рекоа дека граѓаните кои во овие два дена планирале да патуваат во Грција, добро ќе биде да го одложат нивното патување.

Од Федерацијата на царински службеници на Грција соопштија дека цариниците од Независна управа за јавни приходи како и од Министерството за финансии ќе одржат 48-часовен штрајк на 2 и 3 април, а од Синдикатот на вработени во јавниот сектор преку соопштение изразија поддршка за штрајкот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести