16.8 C
Skopje
четврток, мај 23, 2024

Еве кои работи привлекуваат негативна енергија во домот

Чевли пред вратата
Без разлика дали станува збор за влезна врата или врата од собата, валканите чевли на куп едноставно впиваат позитивна енергија, па ставете ги во плакар.

Куп стари весници, весници и книги
Весниците треба да се рециклираат веднаш по читањето, а книгите и списанијата што ќе ги соберете мора да бидат наредени во плакарот, бидејќи носат лоша енергија во случај да се расфрлаат низ просторот за живеење.

Место за седење или спиење во поткровјето
Не е лесно ако живеете во поткровје, но отворените дрвени греди зрачат со лоша енергија.

Оштетени садови и чаши
Кој користи оштетени садови и чаши, внесува лоша енергија во домот, а тоа е она што влијае на кариерата и финансиите. Затоа, ослободете се од сѐ што не е во совршена состојба…

Празни садови за сол, шеќер и ориз
Се разбира, понекогаш ни снемува резерви, но контејнерите во кои ја чувате оваа храна секогаш мора да бидат барем покриени, бидејќи празните садови влијаат на хармонијата и среќата во семејството.

Валкана облека во аголот на собата
Во секој дом мора да има одредено место каде што ќе се чува облеката за перење, и ако ја соберете во аголот на собата, сте направиле кардинална грешка.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести