16.8 C
Skopje
четврток, мај 23, 2024

Започнува ново поглавје за сите хороскопски знаци!

Полната месечина ќе се случи на 23 април 2024 година. Својата најсветла точка ја достигнува околу 19:49 часот. Оваа полна месечина уште се нарекува и розова месечина, а го симболизира почетокот на пролетта и женската енергија.

Астрологијата вели дека веќе во средината на април ќе се почувствува поинаква енергија. Се верува дека оваа фаза претставува повторно раѓање, раст и обновување.

Се вели дека розовата месечина симболизира љубов и сочувство, но и емоционално исцелување. Розовата полна месечина е поврзана со негување позитивна енергија и развивање на меѓучовечки односи. Оваа розова месечина е во Шкорпија, што ќе иницира процес на интроспекција и самооткривање.

Вистинско време е да се ослободите од старите навики и верувања, советува астрологијата. Оваа моќна енергија најдобро се користи за поставување важни цели за иднината. Енергијата на Шкорпијата е за долгоочекуваните резултати. Секој знак на Зодијакот може да биде под влијание на енергијата на оваа фаза на Месечината.

Розовата месечина е еден од најочекуваните небесни феномени во годината поради неговата моќна енергија. Овој настан на полна месечина ветува голема трансформација, духовен раст и сензуално задоволство. Затоа, вистинско време е да отворите ново поглавје во вашиот живот!

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести