26.8 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024

Москва не сака да коментира за вмешаноста на терористичката ИД

Терористичката ИД, против која Русија се бори во Сирија и која е активна во рускиот регион на Кавказ, ја презеде одговорноста за нападот, но руските власти го игнорираат признанието и навестуваат вмешаност на Украина, што Киев и Западот жестоко го негираат.

Три дена по трагедијата, голем број прашања остануваат неодговорени, особено во врска со идентитетот и мотивите на четворицата осомничени.

Портпаролот на Владимир Путин, Дмитриј Песков денеска не одговори.

– Истрагата е во тек и би било погрешно администрацијата на претседателот да коментира за нејзиниот напредок, изјави тој пред новинарите.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести